سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بهترین و متنوّع ترین تصاویر و موضوعات
در این وبلاگ سعی کردیم تنوّع و زیبایی رو سرلوحه ی کارمون قرار داده و فضای وبلاگ رو از یکنواختی و سادگی دور نگه داریم ، امید که مورد پسند شما عزیزان واقع بشه ... 

چگونه یک لوگوی حرفه ای و تأثیر گذار داشته باشیم؟

در ادامه مطلب:

 

 

جدا از قابلیتهای فردی شما در اجرا و بکارگیری نرم افزارهای گرافیکی مسائل دیگری وجود دارند که در ساخت یک لوگو باید آنها را لحاظ نمود و درغیراینصورت لوگوی ساخته شده توسط شما اثرگذار و ثمربخش نخواهد شد.یک لوگوی خوب باید متمایز، درخور توجه، کاربردی،  ظاهر گرافیکی مناسب و ساده باشد تا بتواند پیغام خود را به مخاطب برساند.

برای دستیابی به لوگویی با مشخصات بالا 5 مرحله وجود دارد که شما باید آنها را رعایت کنید :

1-سادگی

2-قابلیت یادآورنده بودن

3-بدون زمان (Timeless)

4-تطبیق پذیر (چند کاره)

5-کارایی مناسب

1-سادگی :

سادگی در طراحی یک لوگو باعث میشود که آن لوگو براحتی در ذهن کاربران نقش ببندد و همجنین براحتی بتوان از آن لوکو در جاها و مکانهای مختلف استفاده لارم را برد. در کل در طرحهای جدید سادگی اصلی است که رعایت کردن آن به شدت توصیه میشود.

2-قابلیت یادآورنده بودن :

نکته ای که در مورد ? هم به آن اشاره شد این بود که لوگو باید به راحتی در ذهن کاربران نقش ببندد و مشاهده کننده با دیدن لوگو شما به تنهایی، به یاد شما و شرکت شما و محصولات شما بیافتد. به مثال زیر دقت نمایید، هرجای دنیا که باشید این لوگو معرف رستورانی نام آشنا برای شما خواهد بود(البته شاید در ایران اینطور نباشد)

3-بدون زمان:

یک لوگو خوب باید در طی زمان اصلیت و کلیت خود را حفظ کند و کمتر دچار تغییرات اساسی و عمده شود، چرا که وقتی برند شرکت شما در ذهن مشتریان شما نقش میبندد کار بسیار غلطی است که شما این نقش و ذهنیت را خراب کنید. برای مثال دو کمپانی بزرگ در صنعت نوشابه سازی را در نظر بگیرید و در شکل زیر مشاهده کنید که تغییرات یکی از آنها در طول زمان چقدر زیاد است و دیگری تغییرات بسیار زیادی را در طول همان مدت انجام داده است و حتی میبینیم که گاهی اوقات لوگوئ خود را بصورت کامل تغییر داده است.

 

 

4-تطبیق پذیری (چند کاره):

لوگو ساخته شده توسط شما باید به راحتی در ابعاد مختلف بکارگرفته شود و در جاهای مختلف بتوان از آن براحتی استفاده کرد. برای مثال لوگو شما هم باید برروی کارت ویزیت شما براحتی استفاده شود و هم برروی بیلبورد تبلیغاتی شما، اما بدون افت کیفیت و شناسایی. به این منظور بهتراست که لوگوهای خود را در فرمت Vector طراحی نمایید.

شما باید در هنگام طراحی لوگو چندین سئوال از خود بپرسید :

آیا طراحی تک رنگه میتواند مناسب باشد؟ اکر بخواهید آنرا در ابعاد بسیار کوچک یا بزرگ بکار ببرید مناسب است و وضوح و خوانایی خود را از دست نمیدهد؟

5-کارایی مناسب :

شما باید با توجه به نوع کسب و کار مورد نظر لوگو را طراحی نمایید. کلا در اکثر موارد طراحی کارفرما ایده و نظر زیادی برای طرح پیشنهادی خود ندارد و این شما هستید که باید با توجه به نوع و جنس کار طرحهای پیشنهادی خود را به کارفرما ارائه دهیدو برای مثال اگر قرار است برای یک اسباب بازی فروشی لوگو طراحی کنید باید بدانید که قشر مخاطب شما کودکان خواهند بود و بهتر است از جنس و شکل و شمایلی استفاده نمایید که برای این کار مناسب باشد. مانند مثال زیر :

اما این نکته را هم فراموش نکنید که لوگو نباید حتما نوع کار را دقیقا مشخص نماید. برای مثال یک کمپانی ماشین سازی لزومی ندارد که در آرم خود از ماشین استفاده نماید و یا یک شرکت کامپیوتر سازی نیازی ندارد که از کامپیوتر و یا ابزارها و سخت افزارها در لوگوی خود استفاده نماید :

 

 

منبع: ittutorial


[ پنج شنبه 89/6/4 ] [ 5:36 عصر ] [ JAVAD.R ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

دوستدار شما هستم و خرسند از اینکه با شما و در کنار شما هستم ...
موضوعات وب
امکانات وب


بازدید امروز: 176
بازدید دیروز: 198
کل بازدیدها: 1318306